آمار کلیدی GitHub در سال 2023 (کاربران، کارمندان و روندها)

شاید از خود بپرسید: چه کسانی پشت سر گیت هاب هستند؟

فورک یک کپی از یک مخزن موجود است. هنگامی که کاربر پروژه ای را فورک می کند، یک کپی از آن را در حساب GitHub خود تهیه می کند. به این ترتیب، آنها می توانند تغییراتی را در یک پروژه بدون تأثیر بر مخزن اصلی ایجاد کنند.

ما پیش بینی های زیر را بر اساس آمار GitHub ارائه شده در این پست انجام می دهیم:

 • با استفاده از 90 درصد از شرکت‌های Fortune 100 از GitHub، شرکت‌های بیشتری در آینده در پروژه‌های منبع باز سرمایه‌گذاری خواهند کرد.
 • رشد چشمگیر پروژه هایی مانند دستیار خانگی/هسته ای نشان دهنده علاقه روزافزون توسعه دهندگان به نرم افزار اتوماسیون خانگی است.
 • استفاده از پایتون در سراسر GitHub افزایش سالانه 22.5 درصدی را حفظ کرده است، که احتمالاً به لطف علاقه روزافزون به یادگیری ماشین افزایش خواهد یافت.
 • بزرگترین پروژه‌ها بر اساس تعداد مشارکت‌کنندگان، عمدتاً پروژه‌های تحت رهبری شرکت هستند، از جمله microsoft/vscode، flutter/flutter، و vercel/next.js. این نشان می دهد که بسیاری از کسب و کارها به استفاده از GitHub برای افزایش رشد و دیده شدن و تعامل با توسعه دهندگان بین المللی ادامه خواهند داد.

همچنین به نظر می‌رسد چین و هند به زودی دارای جمعیت توسعه‌دهنده‌ای خواهند بود که با ایالات متحده رقابت می‌کنند. ما همچنین می‌توانیم انتظار داشته باشیم که جوامع توسعه‌دهنده در سراسر قاره آفریقا به رشد خود ادامه دهند، زیرا شرکت‌های بیشتری در این منطقه سرمایه‌گذاری می‌کنند.

احتمالاً از GitHub برای به اشتراک گذاری کد با تیم خود استفاده کرده اید، اما آیا هنوز ارزش وقت و تلاش شما را دارد؟ این راهنما رشد مداوم پلتفرم، پتانسیل و آنچه در آینده ممکن است داشته باشد را روشن می کند.🕵️برای توییت کلیک کنید

این معیارها منعکس کننده ماهیت مشارکتی پلتفرم هستند. توسعه دهندگان احتمالا زمان زیادی را صرف تعامل با سایر کاربران و مشارکت در پروژه های مختلف می کنند.

کاربران گیت هاب

GitHub همچنین بینش هایی را در مورد ترجیحات زبانی کاربران خود ارائه می دهد:

 • سه زبان برنامه نویسی برتر جاوا اسکریپت، پایتون و جاوا هستند.
 • محبوبیت PHP کاهش یافته است و در سال 2022 از رتبه ششم به هفتم سقوط کرده است.
 • زبان پیکربندی Hashicorp (HCL) با 56.1 درصد افزایش استفاده، سریعترین زبان در GitHub در حال رشد است.
 • Rust نرخ رشد بیش از 50 درصدی را تجربه کرد که GitHub آن را به امنیت و قابلیت اطمینان آن نسبت می دهد.
 • محبوبیت پایتون با 22.5 درصد افزایش در سال همچنان در حال رشد است.

بنابراین، در اینجا مهمترین چیزهایی است که باید در مورد GitHub بدانید.

مهم ترین آمار GitHub

GitHub مترادف با همکاری منبع باز برای توسعه دهندگان در سراسر جهان شده است، اما آیا هنوز هم بهترین گزینه در سال 2023 است؟ از اینجا بیابید 📈 👀برای توییت کلیک کنید

در زمان نگارش، طرح تیم GitHub از 3.67 دلار برای هر کاربر در ماه شروع می شود:

برنامه های قیمت گذاری GitHub
برنامه های قیمت گذاری GitHub

GitHub بیشتر پول خود را از طریق برنامه های اشتراک و هزینه های فروش برنامه های شخص ثالث به دست می آورد. این سه نوع اشتراک را ارائه می دهد: رایگان، تیمی و سازمانی.

همانطور که اعداد بالا نشان می دهد، GitHub میلیون ها توسعه دهنده را از سراسر جهان جذب می کند. بیایید نگاهی دقیق تر به ترافیک و رفتار کاربر بیاندازیم.

استفاده از GitHub

Git یک نرم افزار کنترل نسخه برای توسعه دهندگان است که به آنها امکان می دهد تغییرات خود را پیگیری کرده و به مرحله قبلی پروژه برگردند:

صفحه اصلی git
git

به گفته کرافت، این شرکت حدود 5595 کارمند دارد. در همین حال، GitHub کمی بیشتر در مورد جمعیت جهانی کارمندان خود به ما می گوید:

 • در سال 2022، نمایندگی زنان در GitHub بیش از 40 درصد افزایش یافت. اکنون زنان 23.6 درصد از مدیران ارشد شرکت را تشکیل می دهند.
 • تعداد کارمندان سیاهپوست 60.3 درصد رشد کرد، در حالی که جمعیت لاتینکس 25.5 درصد افزایش یافت.
 • اقلیت های دیگر در GitHub عبارتند از آسیایی (15.6 درصد) و چند نژادی (4.7 درصد).

این ویژگی احتمالاً یکی از بسیاری از مواردی است که GitHub را به یک پلتفرم محبوب در میان توسعه دهندگان تبدیل می کند و از نظر تعداد استفاده جایگزین Bitbucket و GitLab می شود. حدود 15 میلیون توسعه دهنده از Bitbucket استفاده می کنند، در حالی که GitLab حدود 30 میلیون کاربر دارد.

حالا بیایید به Stars و Forks GitHub نگاه کنیم.

ما GitHub را از طریق HypeStat اجرا کرده ایم و این اعداد هستند:

 • حدود 1.5 درصد از کاربران اینترنت از GitHub بازدید می کنند.
 • حدود 14 میلیون بازدید کننده و 96,419,713 نمایش صفحه در روز دارد.
 • اکثر بازدیدکنندگان در ایالات متحده، چین و هند واقع شده اند.
 • هر کاربر حدود هفت صفحه را بازدید می کند و تقریباً هفت دقیقه را در GitHub می گذراند.

این آمار GitHub نشان دهنده تلاش های شرکت برای حمایت از نیروی کار فراگیرتر و متنوع تر است.

درآمد GitHub

برای پاسخ به این سوال، فهرستی از آمارهای مهم GitHub در سال 2023 را گردآوری کرده‌ایم. این اعداد، میزان استفاده و پتانسیل این پلتفرم و مسیری که ممکن است در آینده در پیش بگیرد را روشن می‌کند.

آمار نشان می دهد که گیت هاب اینجاست که بماند. این پلتفرم همچنان میلیون ها توسعه دهنده را از گوشه و کنار جهان جذب می کند و صدها شرکت از آن برای توسعه پروژه های متن باز استفاده می کنند.