انواع سردرد: 6 سردرد خطرناک + علائم و روش های درمان

آسپرین یا ایبوپروفن ممکن است درد پیشانی را تا هنگام درمان دلیل اصلی آن تسکین دهند. ضد احتقان ها نیز می توانند علائم عفونت سینوسی و سرماخوردگی را رفع کنند. این نکته نیز قابل ذکر است که برای جلوگیری از سردرد ناشی از مصرف بیش از حد دارو، پیروی از راهنمایی‌های پزشک بسیار مهم است.

اگر فکر می‌کنید به بو حساسیت دارید، از ادکلن، دود سیگار و غذاهایی که بوی تندی دارند دوری کنید تا احتمال ابتلا به میگرن در شما کاهش پیدا کند. یک مطالعه روی ۸۰ نفر نشان داد که مصرف ۱۰۰ میلی‌گرم مکمل کوآنزیم کیوتن در روز تعداد دفعات، شدت و طول میگرن را کاهش داد. کوآنزیم کیوتن ماده‌ای است که به‌طور طبیعی توسط بدن تولید می‌شود.

استفاده از کمپرس سرد، حرکات ورزشی آرام‌بخش مثل مدیتیشن و یوگا، استراحت کافی و ماساژ بهترین روش‌های درمان خانگی سردرد پربودی هستند. سردرد های عصبی جزو شایع ترین درد هایی است که اکثر افراد بارها در طول زندگی آن را تجربه می‌کنند. علت درد در وسط سر می‌تواند ناشی از مشکلات مختلفی مانند فشار خون بالا، استرس، اختلالات انسدادی تنفسی، کمبود خواب، و یا میگرن باشد.

ممکن است در کل سر یا قسمتی از آن، مثلاً پشت، جلو یا کنار سر حس شود. متخصص فیزیوتراپی می تواند برای غلبه به آسیب جسمی که باعث سردرد در پیشانی شده است به شما کمک کند. جدی ترین عفونت، یعنی مننژیت نیز می تواند منجر به پیشانی درد شود. علاوه بر سردرد پیشانی، ممکن است علائم دیگری نیز داشته باشید. این علائم می توانند نشانه ای از چیزی که به آن مبتلا هستید باشند.

افرادی که از سردردهای میگرنی رنج می‌برند تحت هیچ شرایطی نباید اقدام به درمان خودسرانه با مسکن‌های ضد درد یا مسکن سردرد میگرنی نمایند. حتماً به یک پزشک متخصص مراجعه کنید و یا اینکه از خدمات ویزیت متخصص در منزل استفاده کنید. بانوان نسبت به مردان بیشتر دچار سردرد می‌شوند، چراکه هر ماه در اثر عادت ماهیانه هورمون‌های بدنشان نوسان شدیدی را تجربه می‌کند. به همین دلیل  بانوان بیش از مردان درگیر به سردردهای میگرنی می‌شوند. در موارد نادر، برخی از انواع سردرد وجود دارند که محققان معتقدند سردردهای مختلطند و علائمی ما بین سردرد تنشی و میگرن دارند. چنین مواردی وقتی رخ می‌دهند که علائم و درمان این دو سردرد در برخی از افراد به خوبی قابل افتراق نیست.

از آنجا که بوتاکس و دیسپورت برای استفاده مجدد بی‌خطر هستند، هنگامی که شروع به مشاهده علائم خود می‌کنید، می‌توانید برای معالجه مجدد به متخصص مراجعه نموده و تزریق مجدد انجام شود. تزریق بوتاکس و دیسپورت نه تنها بسیار موثر و ماندگار است، بلکه درمان را نیز سرعت می‌دهد. این روش‌های درمانی برای افراد منتخب 18 سال به بالا که در ماه 15 روز یا بیشتر میگرن تجربه می‌کنند، تایید شده است. مدت زمان آن‌ها می‌تواند بین 15 دقیقه تا 3 ساعت هم برسد، اما پس از آن ناپدید می‌شود.

دو راه برای استفاده از لیمو برای تسکین درد ناشی از سردرد وجود دارد. از آنجا که میخک حاوی خنک کننده ای و خواص تسکین درد است، در بین درمان های خانگی مفید برای سردرد ذکر می شود. در اینجا بهترین روش استفاده از میخک برای تسکین سردرد وجود دارد.

این نوع سردرد به‌صورت دوره‌های خوشه‌ای بروز می‌کند و طول مدت هر دوره از چند هفته تا چند ماه متغیر است. سردردهای خوشه‌ای شاید برای مدتی مثلا چند ماه یا حتی چند سال از بین‌ بروند و سپس مجددا بروز کنند. زنجبیل یک گیاه بسیار مفید است که ترکیبات مفیدی از مواد التهابی و آنتی‌اکسیدان دارد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار