بیستمین سالگرد وردپرس مبارک! ما بدون شما اینجا نبودیم – WordPress.com News

چیزی که به عنوان یک پلتفرم وبلاگ نویسی متن باز ساده شروع شد، اکنون نیروی محرکه بیش از یک سوم از محبوب ترین وب سایت های اینترنت است، از جمله مجله نیویورک تایمز، Salesforce و Disney. اما پروژه غیرانتفاعی وردپرس به پیشبرد مأموریت خود در دموکراسی کردن انتشارات برای کل جهان ادامه می دهد. همانطور که نسخه 0.7 به صورت رایگان تحت مجوز عمومی عمومی (GPL) 20 سال پیش در دسترس بود، وردپرس امروز رایگان است – در نسخه 6.2 و همچنان.

نظر اصلی مایک لیتل، یکی از بنیانگذاران وردپرس، که شروع به ایجاد پلتفرمی کرد که اینترنت را برای همیشه تغییر خواهد داد.

بنابراین، ما به دوستان خود در جامعه متن باز وردپرس، صمیمانه تبریک می گوییم و متشکرم. 20 سالگی مبارک! ما نمی توانیم منتظر بمانیم تا ببینیم دو دهه آینده – و پس از آن – چه چیزی را به همراه خواهد داشت.


پسندیدن بارگذاری…

Automattic – شرکت مادر WordPress.com، Jetpack، Tumblr، و دیگر پلتفرم‌ها و سرویس‌های وب – زمانی که مایک و مت وردپرس را راه‌اندازی کردند، هنوز وجود نداشت. اما از زمان تولد آن در سال 2005، این دو سازمان دست به دست هم داده اند. از طریق طرح پنج برای آینده، Automattic 5٪ از منابع شرکت ما – از جمله بیش از 4000 ساعت کارمند در هفته – را به پروژه منبع باز وردپرس اختصاص می دهد. به نوبه خود، ما از کارهای شگفت انگیز آنها در بهبود وردپرس و اطمینان از بهترین تجربه ممکن برای ساخت و نگهداری وب سایت شما، صرف نظر از کوچک یا بزرگ بودن، بهره مند می شویم.

در بالا: Matt Mullenweg، Mike Little و Dries Buytaert را تماشا کنید – در گفتگو برای اولین بار در تاریخ – درباره 20 سال وردپرس و همچنین آینده منبع باز بحث می کنند.

این یک رابطه همزیستی است که ما قدردانی عمیقی از آن داریم. جامعه وردپرس اغلب از ضرب المثلی استفاده می کند که ما آن را دوست داریم: “آب بالا رفتن جزر و مد همه قایق ها را بلند می کند.” یک پروژه وردپرس سالم و پر رونق به نفع همه ماست.

در 27 می 2003، مت مولنوگ و مایک لیتل، یکی از بنیانگذاران، اعلام کردند که وردپرس در دسترس عموم است. چشم انداز آنها، همانطور که هنوز هم می توانید در پست اصلی آنها در WordPress.org بخوانید، این بود که وسیله ای را ایجاد کنند که از طریق آن هر کسی بتواند به راحتی ایده های خود را با جهان به اشتراک بگذارد و در مورد آنها بحث کند.

به 99,186,346 مشترک دیگر بپیوندید