خواص چای سیاه برای سلامتی، کاهش وزن و افزایش انرژی دکتر کرمانی | OkChay

خواص چای سیاه برای سلامتی، کاهش وزن و افزایش انرژی دکتر کرمانی | OkChay در ایران نیز چای سیاه طرفداران بسیار زیادی دارد و در تمام میهمانی‌ها و دورهمی‌ها یکی از نوشیدنی‌های اصلی به‌شمار می‌رود. من هم مثل اکثر ایرانی‌ها عاشق یک فنجان چای درجه‌ی یک هستم؛ هرچند اگر یک روز صبح چای نخورم آسمان به زمین نمی‌آید، اما همیشه از نوشیدن چای لذت می‌برم و مشتاق نوشیدن چای اول صبح هستم. با این حال، تا زمانی که آن را استنشاق نکنید، نمی‌توانید آن را تشخیص دهید. به همین دلیل بهتر است یا از افرادی که به این موارد آشنا هستند کمک بگیرید یا مقدار کمی چای را به عنوان نمونه خریداری کنید و بعد از دم کشیدن و امتحان کردن مزه آن، مقدار بیشتر خرید کنید.

۵ طرز تهیه بامیه به روش قنادی با ۲۶ نکته طلایی + فیلم

به همین علت ما به شما توصیه می کنیم که بیشتر از 3 بار در روز، تجربه ی من از اوکی چای چای مصرف نکنید. بهتر است در مصرف چای سیاه اعتدال را رعایت کنید و به فکر مضرات آن هم باشید. اما بهترین زمان برای نوشیدن چای، زمانی است که معده شما پر یا نیمه پر باشد. به همین علت اگر با معده خالی چای را مصرف کنید، اسید معده شما تشدید می شود و این موضوع ممکن است باعث به وجود آمدن زخم معده شود.

خاصیت های چای سیاه

به همین دلیل است که بسیاری از افراد بعد از نوشیدن چای، انرژی پایدارتری را نسبت به سایر نوشیدنی‌های کافئین‌دار مانند قهوه گزارش می‌دهند. بیش از ۱۰۰ نوع مختلف سرطان وجود دارد و برخی از آن‌ها قابل پیشگیری نیستند. با این وجود، پلی‌فنول‌های موجود در چای سیاه، ممکن است به جلوگیری از بقای سلول‌های سرطانی کمک کند.

«چای سیاه باروتی ۴۵۰ گرمی رفاه لاهیجان» یکی از بهترین انواع چای باروتی است که برای افرادی که به دنبال یک چای سیاه ایرانی با عطر و طعم جذاب هستند، گزینه مناسبی محسوب می‌شود. اضافه وزن علت اصلی بیماری‌های مختلف مثل دیابت، بیماری قلبی، سندرم تخمدان پلی‌کسیتیک ، فشار خون بالا و… به شمار می‌رود. نوشیدن چای سیاه مثل چای سبز در صورتی که با دنبال کردن سبک زندگی سالم همراه شود، ممکن است در مدیریت وزن اثرگذار باشد. دانشمندان به این نتیجه رسیده‌اند که نوشیدن چای سیاه ممکن است به کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ کمک کند. این نوشیدنی پرطرفدار ممکن است حساسیت بدن به انسولین را بیشتر کند.

  • این نوع چای ممکن است به رشد مو کمک کرده و موها را درخشان کند.
  • حتی ترکیب محبوب صبحانه انگلیسی و ارل گری از برگ های چای سیاه تهیه می شود.
  • اسید آمینه ال تیاتین موجود در چای سیاه باعث می شود تا بدن شما در آرامش قرار بگیرد.
  • در چای اسید آمینه ال تیانین وجود دارد که طبق مطالعات وجود آن به کاهش استرس و افزایش تمرکز کمک می کند.