رمزگشایی خطای 503: درک و حل آن

از آنجایی که پیام خود حاوی اطلاعات واقعی زیادی نیست، همیشه مشخص نیست که چرا خطا ظاهر شده است. با این حال، از آنجایی که این یک مشکل مربوط به سرور است، معمولاً می توانید آن را بدیهی بدانید که بازدیدکنندگان وب شما همان خطا را دریافت می کنند – دقیقاً چرا مهم است که به سرعت به این موضوع رسیدگی شود.

آشنایی با علل خطای 503

اگرچه همیشه مواردی وجود دارد که به دلیل شرایط خارج از کنترل شما با خطاهای سرور مانند 503 مواجه می شوید، می توانید با فعال بودن احتمال آنها را کاهش دهید. خطاهای مکرر می تواند بر تجربه کاربر تأثیر بگذارد، که به نوبه خود می تواند به رتبه بندی شما آسیب برساند.

شما گیج و ناامید هستید، زیرا نمی دانید چه اتفاقی در حال رخ دادن است. اما احتمالاً کمی هم مضطرب هستید. شما نگران این هستید شما کاری انجام داد تا باعث این امر شود، و همچنین نگران بود که به خوانندگان شما آسیب برساند و کمپین بازاریابی دیجیتال شما را مختل کند.

در بسیاری از موارد، خطای سرور 503 موقتی است – چیزی که به محض اینکه سرور قادر به تکمیل مجدد درخواست ها شود، از خود مراقبت می کند. اما خطاهای مکرر 503 می تواند مشکل ساز باشد و به ضریب تجربه کاربری شما آسیب برساند، بنابراین مهم است که بازاریابان دیجیتال و صاحبان وب سایت بدانند چگونه آنها را برطرف کنند.

نحوه رفع خطای 503

این پست را با وارد کردن ایمیل خود در زیر دانلود کنید

خطای 503 چیست؟

همانند مشکلات سرور مبتنی بر وب‌سایت، ضروری است مطمئن شوید که هیچ تضاد برنامه یا مشکل تنظیمات وجود ندارد. اطمینان حاصل کنید که برنامه های امنیتی، مرورگرها و غیره مجوزهای لازم برای ارسال و دریافت سیگنال های لازم را دارند.

چگونه از خطای 503 جلوگیری کنیم

یک پلت فرم میزبانی وب سایت قابل اعتماد نقش مهمی در جلوگیری از وقوع خطای 503 ایفا می کند. با ارائه زیرساخت سرور قوی، منابع فراوان و متعادل سازی بار کارآمد، یک پلت فرم میزبانی قوی تضمین می کند که وب سایت شما می تواند نیازهای ترافیکی و منابع بالایی را بدون ایجاد وقفه در خدمات مدیریت کند..

در اینجا چند پیشنهاد برای در نظر گرفتن و بررسی وجود دارد:

 • اطمینان حاصل کنید که دسترسی به سرور موجود شما به اندازه کافی قوی است تا بتواند سطح ترافیک فعلی شما را مدیریت کند. غیرمعمول نیست که مدیران وب و صاحبان سایت‌ها با شلوغ‌تر شدن و محبوب‌تر شدن سایت‌هایشان، نیاز به افزایش مقیاس داشته باشند.
 • اطمینان حاصل کنید که شبکه های تحویل محتوای فعلی شما (CDN) به روز هستند و همچنین قادر به رسیدگی به تقاضا هستند. همین امر در مورد مکانیسم های کش شما نیز صدق می کند.
 • زیرساخت سرور خود را به دقت زیر نظر داشته باشید. یک روال تعمیر و نگهداری تنظیم کنید و به آن پایبند باشید تا مشکلات احتمالی را به حداقل برسانید.
 • نکات و نکات بهترین روش های فنی سئو را برای کاهش احتمال خطاهای کدنویسی و مشکلات مشابه بدانید.

نتیجه

در صورت وجود تضادهای نرم افزاری، مشکل خطای 503 می تواند خود را از طریق آیفون یا سایر دستگاه های تلفن همراه نشان دهد. بنابراین، حتما بررسی کنید تا مطمئن شوید که آخرین نسخه های سیستم عامل و برنامه های دستگاه خود را اجرا می کنید.

کش خود را پاک کنید

تداخل کش یکی دیگر از دلایل رایج برای پیام های خطای 503 در دستگاه های تلفن همراه است. اگر از آخرین باری که حافظه پنهان دستگاه خود را پاک کرده اید مدتی گذشته است، یک پاکسازی سریع انجام دهید و سپس دوباره امتحان کنید.

اتصال خود را بررسی کنید

خطای در دسترس نبودن سرویس 503 یک خطای HTTP است که زمانی ظاهر می شود که سرور نتواند یک اقدام درخواستی را در لحظه انجام دهد.

آیا برای ریشه‌یابی مشکل دائمی خطای سرویس 503 در وب‌سایت خود آماده هستید؟ در اینجا نحوه رفع مشکلات تکراری خطای HTTP 503 آورده شده است.

مراحل عیب یابی

Wi-Fi ناقص یا پوشش داده های تلفن همراه ناسازگار می تواند منجر به کدهای خطا شود، بنابراین اتصال خود را دوباره بررسی کنید. اگر به Wi-Fi متصل هستید، سعی کنید به اتصال تلفن همراه (یا بالعکس) بروید تا ببینید آیا مشکل را حل می کند یا خیر.

تنظیمات برنامه خود را بررسی کنید

نکته من برای شما این است: با یک راه حل سطح بالا مانند Stage از Rock Content، از میزبانی و نگهداری وب سایت جامد استفاده کنید. با Stage در گوشه شما، تمام فناوری ها برای شما انجام می شود تا بتوانید روی نگرانی های دیگر تمرکز کنید. استیج را بشناسید امروز، و تفاوت را تجربه کنید!

خبر خوب این است که به‌عنوان مالک وب‌سایت که پیام‌های خطای 503 را برمی‌گرداند، در واقع کارهای قابل اجرا وجود دارد که می‌توانید برای مشخص کردن علت مشکل و حل آن انجام دهید. با اینها شروع کنید:

 1. همانطور که راه اندازی مجدد روتر می تواند طیف گسترده ای از مشکلات Wi-Fi خانگی را حل کند، راه اندازی مجدد سرور شما می تواند همین کار را انجام دهد. بنابراین، اگر این یک مشکل جدید است، از آنجا شروع کنید و ببینید آیا مشکل همچنان ادامه دارد یا خیر.
 2. وضعیت سرور خود را بررسی کنید برای دیدن اینکه آیا تحت تعمیر و نگهداری معمول است یا خیر.
 3. نگاهی به خودت بینداز تنظیمات فایروال برای بررسی مشکلات احتمالی. گاهی اوقات، تنظیماتی که معیوب یا خاموش هستند می‌توانند درخواست‌های دسترسی قانونی را به‌عنوان حملات DDoS شناسایی کنند.
 4. به لاگ های خطای سمت سرور خود بروید و به دنبال هر هشداری باشید یا سایر نکات اطلاعاتی که می تواند مشکل را شناسایی کند.
 5. اگر همه چیز شکست بخورد، به کد خود بروید تا ببینید آیا اشکالی وجود دارد یا خیر، زیرا آنها به راحتی می توانند پیام خطای 503 را ایجاد کنند.

حل سناریوهای خطای رایج 503

نباید با خطاهای مشابه (مانند خطای 502) اشتباه گرفته شود:

در اینجا چیزی است که باید در مورد خطای 503 بدانید، از جمله نحوه رفع پیام های خطای HTTP 503 که در آینده با آنها برخورد می کنید.

در نهایت، در حالی که پیام های خطای 503 و مسائل مشابه می توانند ناامید کننده باشند، اما پایان دنیا نیستند. گذر از آنها به سرعت و با سلامت عقل دست نخورده به داشتن یک روال عیب یابی، انجام اقدامات پیشگیرانه مناسب و ساده کردن عملکرد وب سایت خود تا حد ممکن است.

اگر تا به حال با پیغام خطایی مانند خطای 503 مواجه شده اید، پس بدون شک با نام تجاری منحصر به فرد ناامیدی که روی میز آورده اند نیز آشنا هستید.

اولین کار زمانی که با خطای HTTP 503 مواجه می شوید این است که در وهله اول علت وجود آن را بفهمید. علل احتمالی عبارتند از:

 • مشکلات نگهداری که مانع از اتصال یک سایت به سرور خود می شود
 • یک حمله DDoS مخرب و عمدی
 • سروری که به حدی بارگذاری شده است که نمی تواند درخواست ها را تکمیل کند

خطای HTTP 503 می تواند به روش های منحصر به فردی از طریق آیفون و سایر دستگاه های تلفن همراه ظاهر شود. در اینجا نگاهی دقیق تر به نحوه رفع خطای در دسترس نبودن سرویس در آن شرایط داریم.

نرم افزار خود را بررسی کنید

علاوه بر پیشنهادات بالا، می‌توانید راهکارهای زیر را برای مشکلات خطای HTTP 503 امتحان کنید.

 • اگر خطا به دلیل مشکلات اضافه بار است، به افزایش منابع موجود به عنوان راهی برای مدیریت اضافه بار توجه کنید. تعادل بار ترافیک ورودی در چندین سرور یکی از راه‌های انجام این کار است.
 • اگر مشکل تعمیر و نگهداری است، صبر کنید. سپس گزینه های پیکربندی سرور خود را بررسی کنید و ببینید که آیا می توانید به صورت دستی زمان به روز رسانی های آینده را کنترل کنید.
 • تنظیمات خود را نه تنها در مورد فایروال بلکه هر برنامه نرم افزاری دیگری که می تواند در درخواست ها به سرور یا از سرور تداخل داشته باشد، بررسی کنید. در صورت نیاز تنظیم کنید.

خطای 503 در آیفون: علل و راه حل ها