قانون دسترسی اروپا 2025: ممکن است در وب سایت شما اعمال شود

این وب‌سایت‌ها باید با دستورالعمل‌های دسترسی به محتوای وب (WCAG) در سطح AA مطابقت داشته باشند و نسخه فعلی احتمالاً نسخه 2.2 باشد.

یک وب سایت زمانی قابل دسترسی است که مطابق با آن باشد WCAG، دستورالعمل های دسترسی به محتوای وب. WCAG مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها است که هر یک از آن‌ها مجموعه‌ای از معیارهای موفقیتی است که یک سایت باید رعایت کند.

ما به شما 2 پیشنهاد می دهیم:

  • Level Level، یک آژانس وردپرس در روتردام، هلند، یکی از معدود آژانس‌های وب است که وب‌سایت‌های کاملاً سفارشی و کاملاً قابل دسترسی ایجاد می‌کند.
  • A11Y Collective یک پلت فرم یادگیری آنلاین برای دسترسی به وب است. برای همه کسانی که در ایجاد و نگهداری یک پروژه وب نقش دارند.

خلاصه

در لحظه نگارش این مقاله، آخرین نسخه WCAG 2.1 است. نسخه 2.2 به زودی منتشر خواهد شد. WCAG 2.1 AA استاندارد فعلی برای دسترسی به وب است.

سوالات متداول درباره قانون دسترسی اروپا

این همه دردسر، آیا این واقعاً ارزش تلاش را دارد؟

شرکت هایی که در خارج از اتحادیه اروپا قرار دارند اما محصولات یا خدمات را در کشورهای اتحادیه اروپا می فروشند نیز ملزم به رعایت این الزامات دسترسی هستند.

بیایید روی خدمات، به ویژه خدمات ارائه شده در یک وب سایت تمرکز کنیم. این وب سایت ها باید «در دسترس» باشند. این به این معنی است که سایت باید برای هر چه بیشتر افراد ممکن در دستگاه های بیشتری کار کند.

سوالاتی از این قبیل بپرسید: تیم آنها چقدر آموزش دیده است، کدام وب سایت های قابل دسترس را ایجاد کرده اند، و چه دستورالعمل هایی را برای ساخت و طراحی سایت استفاده می کنند؟ آیا اطلاعاتی در مورد دسترسی در وب سایت آژانس وجود دارد؟

هنوز به کمک نیاز داری؟

خوب، این هنوز یک سوال بزرگ است. آیا شرکت شما جریمه می شود، اخطار دریافت می کند، یا روش دیگری برای مجازات؟ هر یک از اعضای اتحادیه اروپا در این مورد برای خود تصمیم خواهند گرفت. شاید دسترسی به همان روشی انجام شود که مقررات حفاظت از داده های عمومی (GDPR) اجرا می شود. ادامه دارد.

شرکت من در خارج از اتحادیه اروپا مستقر است اما به کشورهای اتحادیه اروپا می فروشد. آیا به حساب می آید؟

ریان یک متخصص دسترسی دیجیتال و توسعه دهنده وب از هلند است. او برای Level Level به عنوان مشاور دسترسی کار می کند و مربی پلتفرم The A11Y Collective است. او تیم Level Level و مشتریانشان را برای ایجاد پروژه‌های قابل دسترس هدایت می‌کند و در WordCamps و کنفرانس‌های سراسر جهان سخنرانی می‌کند.

به عنوان مثال، دستورالعمل 1.2 – رسانه های مبتنی بر زمان بیان می کند: “جایگزین هایی برای رسانه های مبتنی بر زمان ارائه کنید”.

در حالی که این ممکن است به تلاش بیشتری نیاز داشته باشد، دسترسی به یک وب سایت مزایای زیادی مانند افزایش درآمد فروش و دستیابی به مخاطبان بسیار گسترده‌تری را به همراه دارد.

در ژوئن 2025، قانون دسترسی اروپا (EAA) در کشورهای عضو اتحادیه اروپا اجرا خواهد شد. این دستورالعمل برای سایت‌های تجارت الکترونیک، از جمله فروشگاه‌های آنلاین، که حداقل 10 کارمند و گردش مالی یا ترازنامه سالانه حداقل 2 میلیون یورو دارند، اعمال می‌شود.

بله، واقعا ارزش تلاش را دارد. تخمین زده می شود که 20٪ از همه مردم از دسترسی به وب بهره می برند. نه تنها بازدیدکنندگانی که نابینا یا کم بینا هستند یا ناشنوا هستند، بلکه افراد دارای اختلال حرکتی، اضطراب یا اختلال نقص توجه/بیش فعالی (ADHD) نیز هستند. یا حتی بازدیدکنندگانی که خسته یا حواس پرت هستند. افرادی که می توانند به مشتریان پولی تبدیل شوند. هیچ کس همیشه کامل نیست. با دسترسی به وب، همه را شامل می‌شوید.

EAA چگونه اجرا خواهد شد؟

وقتی وب‌سایت یا برنامه وب خود را با Kinsta میزبانی می‌کنید، زیرساختی سریع و ایمن دارید که پروژه‌های شما بر روی زیرساخت‌های ساخته‌شده بر روی شبکه لایه برتر Google Cloud Platform و ماشین‌های C2 مستقر شده‌اند.

هنگامی که محصولات یا خدماتی را در داخل اتحادیه اروپا می فروشید، سایت شما باید در دسترس باشد. و باز هم نحوه اجرای این امر هنوز مشخص نیست.

آیا EAA برای سایت های از قبل موجود اعمال می شود یا فقط برای سایت های جدید؟

به اختصار: برای متن گفتاری در یک ویدیو توضیح دهید، سپس افراد ناشنوا نیز محتوای یک ویدیو را درک می کنند.

برای آینده برنامه ریزی کنید. آیا تا چند سال دیگر همچنان یک شرکت خرد خواهید بود؟ لطفاً توجه داشته باشید، صرف نظر از برنامه های شما، یک وب سایت در دسترس درآمد فروش را افزایش می دهد زیرا افراد بیشتری می توانند از سایت استفاده کنند. دسترسی همیشه ایده خوبی است.

دسترسی به وب و دستورالعمل های WCAG

فقط اگر وب سایت خود را از جمله محتوا به روز نکنید، نیازی به پیروی از دستورالعمل EAA ندارید. اما برای یک وب سایت معمولی که بسیار بعید به نظر می رسد.

من باید با EAA مطابقت داشته باشم. من الان چکار کنم؟

در جزئیات بیشتر، نمونه هایی از این محصولات و خدمات عبارتند از:

برای اطمینان از انطباق، کسب‌وکارها باید دسترس‌پذیری وب‌سایت خود را ارزیابی کنند، مطمئن شوند که تیم وب آن‌ها در مورد قابلیت دسترسی آگاه هستند، احتمالاً وب‌سایت را دوباره طراحی یا بازسازی کنند، و تیم محتوا را برای ایجاد محتوای قابل دسترس آموزش دهند.

اما چگونه دسترسی به وب را اندازه گیری می کنید؟

آیا وب سایت شما بخشی از این لیست است؟

شرکت های خرد نیازی به رعایت آنها ندارند، اما برای آینده برنامه ریزی می کنند

WCAG دارای 3 سطح است، A پایه است، AA استاندارد جهانی است، و سطح AAA برای نرم افزارهای اختصاصی است و واقعاً برای وب سایت ها نیست. برای WCAG AA، 50 معیار موفقیت (همه سطح A به اضافه سطح AA با هم) وجود دارد.

شرکت خرد به این صورت تعریف شده است: «شرکتی که کمتر از آن استخدام می کند 10 نفر و دارای گردش مالی سالانه یا ترازنامه سالانه بیش از آن نباشد 2 میلیون یورو

با یک آزمایش رایگان میزبانی برنامه یا میزبانی پایگاه داده ما شروع کنید. برنامه های ما را بررسی کنید یا با فروشندگان صحبت کنید تا بهترین مناسب خود را پیدا کنید.

ریان ریتولد

یکی از معیارهای موفقیت 1.2.2 زیرنویس (از پیش ضبط شده) سطح A است: “زیرنویس ها برای تمام محتوای صوتی از پیش ضبط شده در رسانه های همگام سازی شده ارائه می شوند، به جز زمانی که رسانه جایگزین رسانه ای برای متن است و به وضوح به عنوان چنین برچسب گذاری شده است.”

در دسترس قرار دادن یک وب سایت موجود می تواند تلاش بسیار زیادی باشد. تلاشی که برای شرکت های کوچک بسیار بزرگ است. بنابراین، شرکت‌های خرد در سال 2025 نیازی به پیروی از EAA ندارند.

بین 35 مرکز داده و یک CDN فعال HTTP/3 با 260+ PoP انتخاب کنید. با فناوری کانتینر ایزوله، دو فایروال قوی، و حفاظت پیشرفته DDoS مبتنی بر Cloudflare، ایمن بمانید. و می‌توانید برنامه‌ها را ادغام کنید یا گردش کار را با Kinsta API خودکار کنید.