نحوه نمایش یا پنهان کردن ابزارک ها در صفحات خاص وردپرس

پس از فعال سازی، می توانید با مراجعه به صفحه شروع کنید تنظیمات » گزینه های ویجت صفحه از نوار کناری مدیریت وردپرس. در اینجا، گزینه های مختلفی را خواهید دید که افزونه برای سفارشی کردن ویجت های شما ارائه می دهد.

با این اوصاف، بیایید ببینیم چگونه می‌توانید با استفاده از افزونه وردپرس، ویجت‌ها را در صفحات خاصی نمایش دهید.

نمایش/پنهان کردن ابزارک های وردپرس در صفحات خاص

اطمینان حاصل کنید که گزینه «صفحه ابزارک کلاسیک» فعال است تا بتوانید ویجت ها را در وب سایت خود پنهان یا نمایش دهید.

امیدواریم این مقاله به شما در یادگیری نحوه نمایش یا پنهان کردن ویجت ها در صفحات خاص وردپرس کمک کرده باشد. همچنین ممکن است بخواهید لیست ما از مفیدترین ابزارک های وردپرس را ببینید و مقاله ما را در مورد نحوه ایجاد یک آدرس ایمیل تجاری رایگان بخوانید.

با این حال، می توانید تیک هر گزینه ای را برای سفارشی کردن نمایان بودن ویجت ها در صفحات مختلف بردارید.

گزینه های مشاهده صفحه را ویرایش کنید

پس از آن، به سادگی روی دکمه “پیکربندی تنظیمات” در کادر “نمایش صفحات” کلیک کنید.

تنظیمات گزینه های ویجت

اکنون می توانید از وب سایت خود دیدن کنید تا آن را در عمل ببینید.

به طور پیش فرض، این افزونه دارای برگه انواع پست، تب طبقه بندی و گزینه های برگه متفرقه فعال خواهد بود.

از اینجا می‌توانید مکان‌هایی را که ویجت‌هایتان قابل مشاهده باشند را کنترل کنید و مکان‌هایی را انتخاب کنید که نمی‌خواهید نمایش داده شوند.

سپس، برگه «متفرقه» گزینه‌هایی برای مخفی کردن ویجت‌ها در صفحه اصلی/صفحه اول، بخش وبلاگ، آرشیوها، صفحات 404 و صفحه جستجو فراهم می‌کند.

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی ویجت ها را در صفحات خاص وردپرس نشان دهید یا پنهان کنید.

نحوه نمایش یا پنهان کردن ویجت ها از صفحات وردپرس

چرا ویجت ها را در صفحات وردپرس نمایش یا پنهان می کنیم؟

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفاً در کانال یوتیوب ما برای آموزش های ویدیویی وردپرس مشترک شوید. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوکبه طور مشابه، ممکن است بخواهید صفحه اصلی خود را تمیز نگه دارید و حواس پرتی آن را کاهش دهید. مخفی کردن ویجت ها در صفحه اصلی باعث می شود آن را بدون درهم و برهم نگه داشته و تعامل کاربر را در وب سایت وردپرس شما افزایش دهد.

آیا می خواهید ویجت ها را در صفحات خاصی از وب سایت وردپرس خود نمایش دهید؟

برای این آموزش، ما فقط ویجت “جستجو” را در صفحه “وبلاگ” نمایش داده ایم و آن را در سایر صفحات وب سایت وردپرس خود پنهان کرده ایم.

پیش نمایش برای نمایش/پنهان کردن ویجت ها

به عنوان مثال، نمایش ویجت جعبه جستجو در صفحه پرداخت فروشگاه اینترنتی شما هیچ سودی برای بازدیدکنندگان شما ندارد. از طرفی نمایش کوپن های تخفیف برای محصولات و خدمات در قسمت ویجت می تواند فروش شما را افزایش دهد.

هنگامی که تغییرات را انجام دادید، به سادگی روی دکمه “ذخیره تنظیمات” کلیک کنید.

در نهایت، می‌توانید به تب «Taxonomies» بروید و دسته‌ها را برای مخفی کردن یا نمایش ویجت‌های وردپرس خود انتخاب کنید.

این بدان معنی است که ویجت برای پست های وبلاگ با آن دسته خاص وردپرس نمایش داده یا پنهان می شود.

کادر کنار دسته‌هایی را که می‌خواهید ویجت را نشان داده یا پنهان کنید علامت بزنید

ابزارک های وردپرس به شما این امکان را می دهند که محتوای اضافی را به نوار کناری، پاورقی و هدر سایت خود اضافه کنید.

در نهایت، فراموش نکنید که برای ذخیره تنظیمات خود، روی دکمه «ذخیره» کلیک کنید.

پس از آن، پیش بروید و به برگه «انواع پست» بروید و انتخاب کنید که در کدام صفحات می‌خواهید ویجت وردپرس را پنهان یا نمایش دهید.

صفحاتی را که می‌خواهید ویجت را پنهان یا نمایش دهید بررسی کنید

متأسفانه وردپرس به صورت پیش فرض گزینه ای برای نمایش یا مخفی کردن ویجت ها ارائه نمی دهد.

توجه داشته باشید: اگر از یک تم بلوکی استفاده می‌کنید، گزینه‌های ویجت نواحی ویجت مبتنی بر بلوک شما را به مناطق ویجت کلاسیک تبدیل می‌کند. سپس، می‌توانید از این افزونه برای نمایش/پنهان کردن ویجت‌ها در سراسر سایت خود استفاده کنید.

ابتدا باید افزونه Widget Options را نصب و فعال کنید. برای جزئیات بیشتر، لطفا راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

اکنون، در زیر منوی کشویی «مخفی کردن/نمایش»، به سادگی گزینه «پنهان کردن در صفحه علامت زده» یا «نمایش در صفحات علامت‌خورده» را مطابق میل خود انتخاب کنید.

در مرحله بعد، باید به سمت ظاهر » ویجت ها صفحه را از نوار کناری مدیریت خود و بر روی هر ویجتی که می خواهید نشان داده یا پنهان کنید کلیک کنید. با این کار تنظیمات ویجت گسترش می یابد و گزینه هایی برای مشاهده ویجت خواهید دید.

به‌طور پیش‌فرض، ویجت‌ها در صفحات علامت‌گذاری شده پنهان می‌شوند، اما می‌توانید آن را تغییر دهید تا به جای آن ویجت‌ها را در صفحات علامت‌گذاری شده نشان دهید.

انتخاب کنید که آیا می‌خواهید ویجت را در صفحات علامت‌گذاری شده از منوی کشویی نشان داده یا پنهان کنید

با استفاده از گزینه های ویجت می توانید به راحتی ویجت ها را در صفحات خاص پنهان یا نمایش دهید. این یک پلاگین مدیریت ویجت کامل است که به شما کمک می کند ویجت ها را برای صفحات، پست ها و دستگاه های مختلف اختصاص دهید و محدود کنید.

آنها به قرار دادن اطلاعات مهم در مقابل بازدیدکنندگان شما کمک می کنند، مانند فرم تماس، صفحات رسانه های اجتماعی، پیشنهادات فروش، با ارزش ترین صفحات شما و موارد دیگر.

به طور پیش فرض، زمانی که ویجت ها را به وب سایت خود اضافه می کنید، در تمام صفحات نمایش داده می شوند. با این حال، گاهی اوقات ممکن است بخواهید فقط ویجت‌های انتخابی را در صفحات خاصی نشان دهید، می‌تواند به شما در شخصی‌سازی بهتر وب‌سایت و ارائه یک تجربه کاربری شخصی‌سازی شده کمک کند.