وکیل مالیات بر ارث وکیل نادری 09124230952 | تکس مپ

همچنین اگر در محاسبه میزان مالیات اشتباهی صورت گرفته باشد در این جلسه مشخص می شود و امکان پیگیری قانونی آن برای شما به وجود خواهد آمد. به طور کلی تمامی آنچه که در مورد مالیاتی که بر ارث شما تعلق می گیرد از طریق این مشاوره قابل دریافت است. پس از دریافت انحصار وراثت مکلفند به مدت یک سال به سازمان امور مالیات محل سکونت متوفی مراجعه و اظهارنامه معین شده که در آن اطلاعاتی نظیر مشخصات هویتی و مکانی متوفی و وراث حین فوت ، اموال و دارایی و بدهکاری ها ،هزینه های کفن و دفن و واجبات عبادی و دیون متوفی نظیر مهریه همسر را در آن درج نمایند. وکیل مالیات بر ارث یکی از بهترین و متخصص ترین وکلایی است که در سال های اخیر توانسته است در جریان پرونده های مربوط به ارث و وصیت بسیار موثر واقع شود.

حداقل متراژ زمین کشاورزی برای گرفتن سند

وکیل مالیات بر ارث وکیل نادری 09124230952 | تکس مپ

توجه داشته باشید که باید تکرار کنیم انحصار وراثت بدون پرداخت مالیات بر ارث بی اثر است و مادامی که این مالیات پرداخت نشود عملا هیچ خبری از ارثیه وجود ندارد. بنابراین اگر عجله دارید و می خواهید سریع تر از اموال و ارثیه به جا مانده استفاده کنید بهتر است از یک وکیل مالیات بر ارث در این زمینه کمک بگیرید. اما نکته ای وجود دارد دولت برای این که اجازه انحصار وراثت و باز شدن حساب را صادر کند، درصدی مشخص مالیات از وارث دریافت می کند. به بیان بهتر مادامی که وارث درصد مشخصی از حساب بانکی مشخص را به حساب دولت به عنوان مالیات بر ارث واریز نکند اساسا امکان انحصار وراثت و باز شدن حساب از بین می رود. از آنجایی که وکیل مالیات بر ارث از تمامی قوانین مربوط به ارث و وصیت آشنایی دارد، می تواند از تمامی این مفاد قانونی در هنان تهیه و تالیف انواع دادخواست، درخواست قانونی و اسناد حقوقی استفاده نمایید تا افراد کمتر با مشکلات مختلف روبرو شوند و حقوق آنها در جریان دادرسی مورد تضییع قرار بگیرد. در قانون جدید نرخ مالیات ورثه ای برای انواع مختلف دارایی‌ها از قبیل ملک مسکونی، مغازه، خودرو، حساب بانکی و … متفاوت است.

طبقه اول

بنابراین چنانچه تاریخ فوت متوفی مربوط به سال 1394 یا قبل از آن باشد، مالیات بر اساس قانون قدیم محاسبه می‌شود. قوانین مالیاتی که مربوط به ارث می باشند، طی سال های اخیر تغییر کرده‌ اند و آخرین تغییرات آن هم متعلق به سال ۱۳۹۵ است. اگر تاریخ فوت متوفی قبل از سال ۹۵ باشد مالیات بر اساس قانون قدیم حساب می شود.

مالیات بر ارث املاک مسکونی چقدر است؟

با توجه به اینکه قانون ارث ایران مبتنی بر قوانین شرعی است، آگاهی از آن به تخصص خاصی نیاز دارد و درک این قوانین ممکن است برای افراد عادی سخت باشد. به همین دلیل در هنگام انحصار وراثت باید افراد از یک وکیل با تجربه و حرفه‌ای کمک بگیرند. کسی که دانش عمیق و کاملی نسبت به قوانین حقوقی کشور دارد، پیچیدگی‌های قوانین ارث و مالیات را درک می‌کند و می‌تواند در تمام جزئیات مربوط به انحصار وراثت به موکلین خود راهنمایی دهد. کسانی که در حوزه مالیات بر ارث وکالت می‌کنند، تاثیر مهمی در کمک به خانواده‌ها برای مواجهه با مسائل حقوقی پیچیده ایفا می‌کنند.

  • همچنین گاه پیش می آید که افراد با وکیل مرد مالیات بر ارث احساس راحتی بیشتری دارند و این می تواند رابطه بین وکیل و موکل را تقویت کند.
  • می توانند از معرفی چنین اموالی خودداری کرده و از این جهت مالیاتی پرداخت نکنند .
  • از سهم الارث هر یک از وراث طبقه اول، مبلغ 3 میلیون تومان از پرداخت مالیات معاف است.
  • 3- تعیین اسم دیگر جهت فرار مالیاتی در معاملات ،برای قراردادها و معاملاتی که مالیات بر آنها تعلق می گیرد.

به طور مثال کشور آلمان به عنوان یک غول اقتصادی بر اساس مالیات توانسته سیستم خود را تعریف کند. به بیان ساده تر شهروندان این کشور بر اساس قانون می بایست درصد قابل توجهی از درآمد خود را بابت مالیات به دولت بدهند. اما نکته اینجاست که دولت بر اساس این درآمد مالیاتی خدمات خوبی در اختیار شهروندان خود قرار می دهند. به طور مثال یک شهروند آلمانی با هر درآمدی نگرانی بابت خدمات درمانی از هر نوعی ندارد.