چرا MariaDB برای Backend پایتون شما مناسب است؟

cursor = conn.cursor()

MariaDB در مقابل MySQL در مقابل PostgreSQL

MariaDB همچنین اخیراً قالب بندی f-String مانند رشته ها را مانند Python معرفی کرده است. این باعث می شود توسعه دهندگانی که از MariaDB با پایتون استفاده می کنند از جابجایی ذهنی بین زبان ها نجات پیدا کنند.

رابط پایتون MariaDB

به لطف دستکاری داده ها و کتابخانه های یادگیری ماشینی قدرتمند، پایتون یک زبان برنامه نویسی محبوب برای دست اندرکاران داده است – به ویژه در مهندسی داده و علم داده. هر دو زمینه با حجم زیادی از داده ها سروکار دارند و فضای ذخیره سازی مورد نیاز و نیازهای حافظه و قدرت پردازش را افزایش می دهند.

علاوه بر این، MariaDB منبع باز است، بنابراین ویژگی های آن به موجودیت خارجی مانند MySQL که اکنون اوراکل مالک آن است، بستگی ندارد. اگرچه جامعه منبع باز هنوز هم می‌تواند ویژگی‌هایی را به MySQL پیشنهاد و اضافه کند، اوراکل (که یک پایگاه داده رقیب دارد) تصمیم می‌گیرد به کجا برود.

پایتون معمولاً در برنامه‌های کاربردی با داده‌های سنگین استفاده می‌شود، زیرا کتابخانه‌های قدرتمندی برای دستکاری داده‌ها دارد، بنابراین پایگاه داده‌ای که برای برنامه پایتون استفاده می‌کنید مهم است.

قبل از سال 2020، برنامه نویسان پایتون از طریق بسته MySQL Python به MariaDB متصل می شدند. این امکان پذیر بود زیرا MariaDB یک فورک MySQL است، اما به این معنی بود که اتصالات MariaDB مانند MySQL رفتار می کنند.

همه برنامه ها، پایگاه های داده و سایت های وردپرس خود را به صورت آنلاین و زیر یک سقف دریافت کنید. پلت فرم ابری پر از ویژگی ها و عملکرد بالا ما شامل موارد زیر است:

  • راه اندازی و مدیریت آسان در داشبورد MyKinsta
  • پشتیبانی تخصصی 24 ساعته
  • بهترین سخت افزار و شبکه Google Cloud Platform که توسط Kubernetes برای حداکثر مقیاس پذیری ارائه شده است
  • یک ادغام Cloudflare در سطح سازمانی برای سرعت و امنیت
  • مخاطبان جهانی با حداکثر 35 مرکز داده و 275 PoP در سراسر جهان به دست می‌آیند

خلاصه

هزینه های صدور مجوز اغلب همراه با اندازه داده های شما افزایش می یابد، بنابراین استفاده از پایگاه داده منبع باز منطقی است. شما همچنین می توانید در هزینه های سخت افزاری صرفه جویی کنید. از آنجایی که شما کنترل کامل محل استقرار برنامه را دارید، می توانید ارزان ترین راه حل ها را در فضای ابری یا درون محل پیدا کنید.

اکنون میزبانی پایگاه داده ما را به صورت رایگان امتحان کنید.


محبوب ترین پایگاه داده های رابطه ای منبع باز MariaDB، SQLite، MySQL و PostgreSQL هستند. هر کدام دارای مجموعه ای مشابه از قابلیت های فنی اصلی هستند، اما MariaDB دارای برخی ویژگی های منحصر به فرد است که آن را به بهترین وجه برای برنامه های پایتون مناسب می کند.

Kinsta همچنین یک پلتفرم توسعه به نام DevKinsta برای توسعه یک راه حل end-to-end ارائه می دهد. با DevKinsta، می‌توانید از دستگاه محلی خود برای راه‌اندازی یک سایت وردپرس با یک Backend MariaDB استفاده کنید، که پس از آماده شدن برای پخش زنده، می‌توانید آن را به Kinsta منتقل کنید. این ادغام راه اندازی یک سایت با پایگاه داده MariaDB را ساده می کند – وب سایت شما می تواند تنها با چند کلیک فعال شود.

انعطاف‌پذیری، سرعت و ادغام بومی پایتون: MariaDB به عنوان بهترین انتخاب برای باطن پایتون می‌درخشد. قطعا ارزش خواندن دارد!برای توییت کلیک کنید

با یک آزمایش رایگان میزبانی برنامه یا میزبانی پایگاه داده ما شروع کنید. برنامه های ما را بررسی کنید یا با فروشندگان صحبت کنید تا بهترین مناسب خود را پیدا کنید.تمام عبارات از طریق یک شی مکان نما مدیریت می شوند. به‌طور پیش‌فرض، مکان‌نما MariaDB پرس‌و‌جوها را به‌عنوان عبارات آماده‌شده می‌پذیرد، بنابراین می‌توانید هر بخش پویا پرس و جو را پاکسازی کنید. این ایمن‌تر از قالب‌بندی رشته‌ها برای ساخت کوئری‌ها است که برنامه شما را در برابر حملات تزریق SQL آسیب‌پذیر می‌کند.

کانکتور چگونه کار می کند

انتخاب پایگاه داده مناسب برای برنامه شما مهم است، به خصوص برای برنامه های کاربردی که مستقیماً با پایگاه داده ارتباط برقرار می کنند. گزینه های زیادی در دسترس هستند که هر کدام برای موارد استفاده خاص و با قیمت ها، سرعت ها و گزینه های مقیاس بندی متفاوت مناسب هستند.

مقادیر ورودی از تاپل به ترتیب از چپ به راست جایگزین علامت‌های سوال می‌شوند. این مقادیر ورودی همچنین برای جلوگیری از تزریق SQL ضد عفونی می شوند. حفاظت داخلی در برابر تزریق SQL برای زبانی مانند پایتون که با در نظر گرفتن برنامه نویسان مبتدی طراحی شده است، مفید است.

پایتون و MariaDB برای وردپرس

در حالی که این ویژگی ها برای کاربر ایجاد کننده برنامه افزودنی مفید است، اما همیشه از این ویژگی ها در پایگاه داده اصلی PostgreSQL استفاده نمی شود و توسعه دهندگان حتی می توانند برای استفاده از برنامه های افزودنی خود هزینه ای دریافت کنند. مجوز MariaDB و MySQL GNU اجازه خصوصی سازی ویژگی های جدید را نمی دهد – همه عملکردهای جدید به صورت رایگان در دسترس هستند.

پس از اتصال، تمام پرس و جوها از طریق یک شی مکان نما اجرا می شوند. شما شی مکان نما را دریافت می کنید، سپس از آن برای ارسال پرس و جو استفاده می کنید.

MariaDB و PostgreSQL غنی ترین مجموعه ویژگی ها را دارند. با این حال، MariaDB دارای برخی از ویژگی‌های مناسب برای باطن پایتون است. به عنوان مثال، MariaDB از یک زبان برای ارتباط با موتورهای ذخیره سازی مختلف خود استفاده می کند – سیستم های OLAP و OLTP با دستور یکسان کنترل می شوند و بار توسعه دهندگان را کاهش می دهند.

از سوی دیگر، MariaDB پس از تصاحب MySQL توسط Oracle ایجاد شد تا رویکرد توسعه مبتنی بر جامعه را ادامه دهد. در نتیجه، MariaDB دارای مجموعه ای از ویژگی های غنی تر است، از جمله موتورهای ذخیره سازی بیشتر که عملکرد بهتری را برای پرس و جو و تکرار نسبت به MySQL تضمین می کند. این عملکرد بهبود یافته هنگام کار با مجموعه داده های بزرگ مهم است.

علاوه بر این، MariaDB می‌تواند مستقیماً به یک صفحه وردپرس متصل شود و مجموعه داده‌های شما را برای وب‌سایت شما در دسترس قرار دهد. پشتیبانی Kinsta از MariaDB این ادغام را روان‌تر می‌کند. با DevKinsta، می‌توانید سایت وردپرس خود را به گونه‌ای پیکربندی کنید که از MariaDB در دستگاه محلی خود قبل از استقرار راه‌حل از طریق Kinsta استفاده کند.

پشتیبان پایتون شما می‌تواند داده‌های تراکنش‌مانند را در MariaDB بنویسد، که می‌تواند آن داده‌ها را در یک موتور ذخیره‌سازی مناسب‌تر برای پرس و جوهای تحلیلی کپی کند. توسعه دهندگان می توانند پرس و جوهای تحلیلی را با استفاده از همان نحو برای بهبود عملکرد بنویسند.

اگرچه پایتون با پایگاه‌های داده NoSQL کاملاً خوب کار می‌کند، پایگاه‌های داده رابطه‌ای برای تجزیه و تحلیل و پردازش داده‌های مقیاس بزرگ که کاربردهای رایج پایتون است، مناسب‌تر هستند.

در سال 2020، یک رابط بومی MariaDB برای حذف اتکا به MySQL منتشر شد و کنترل بیشتری به جامعه MariaDB داد. می‌توانید کانکتور را با pip، مدیر بسته پایتون، نصب کنید و از آن برای همه موارد استفاده رایج CRUD استفاده کنید.

هنگام کار با مجموعه داده‌های بزرگ، MariaDB موتورهای ذخیره‌سازی بسیاری را ارائه می‌کند که آن را سریع‌تر از گزینه‌های جایگزین می‌کند و از موارد استفاده چندگانه، از پردازش تراکنشی گرفته تا پرسش‌های تحلیلی، پشتیبانی می‌کند. انعطاف‌پذیری، سرعت، و ادغام بومی پایتون با رابط MariaDB Python، آن را به یک انتخاب عالی برای برنامه‌های کاربردی پایتون که مجموعه‌های داده بزرگ را پردازش می‌کنند تبدیل کرده است.

دلایل استفاده از MariaDB نسبت به PostgreSQL کمی دقیق تر است، زیرا PostgreSQL نیز جامعه محور است. با این حال، PostgreSQL از مجوز مشابه BSD خود استفاده می کند، مجوز PostgreSQL، که نسبت به مجوز GNU MariaDB مجاز تر است و به کاربران اجازه می دهد پسوندهای متن بسته ایجاد کنند.

ur.execute( "SELECT * FROM sales WHERE sale_date >= ? and price > ?", (sale_date_val, price_val)) 

این مقاله MariaDB را با سایر فناوری‌های پایگاه داده مانند MySQL و PostgreSQL مقایسه می‌کند و به این موضوع می‌پردازد که چرا هنگام استفاده از Python یک انتخاب عالی است.

چه چیزی MariaDB را برای پایتون بسیار عالی می کند؟

یکی دیگر از مزایای استفاده از MariaDB به عنوان بک‌اند برای برنامه پایتون این است که اتصال پایگاه داده به صفحه اصلی وردپرس، به خصوص هنگام استفاده از Kinsta، آسان است.

Kinsta از MariaDB به عنوان یک پایگاه داده پشتیبان پشتیبانی می کند و آنها را فوراً سازگار می کند. سایت وردپرس شما می تواند به راحتی به مجموعه داده های پردازش شده در پایتون دسترسی داشته باشد. به عنوان مثال، می توانید برخی از تجزیه و تحلیل ها را در پایتون انجام دهید، نتایج را در MariaDB ذخیره کنید و سپس آنها را به صورت نمودار در صفحه وردپرس نمایش دهید.

چندین پایگاه داده رابطه‌ای منبع باز، از جمله MariaDB، MySQL و Postgres، می‌توانند به عنوان پشتیبان پایتون عمل کنند. با این حال، MariaDB به دلیل ماهیت منبع باز آن، انعطاف‌پذیرترین و غنی‌ترین گزینه است.

استفاده از کانکتور ساده است. ابتدا، کتابخانه کانکتور MariaDB را به برنامه خود وارد می کنید و از تابع زیر برای اتصال به سرور پایگاه داده MariaDB خود استفاده می کنید:

برای ارسال یک پرس و جو به عنوان یک عبارت آماده، از یک علامت سوال به عنوان جای جای در متن پرس و جو استفاده کنید و مقادیر مورد نیاز را به صورت چند تایی ارسال کنید.

بیایید MariaDB را با برخی دیگر از پایگاه داده های رابطه ای منبع باز و محبوب مقایسه کنیم.

MariaDB 🤝 Python: یک دوتایی قدرتمند برای باطن شما. دریابید که چرا MariaDB بر MySQL و Postgres برتری دارد. 🕵️برای توییت کلیک کنید

بسیاری از پایگاه‌های داده منبع باز وجود دارند، از جمله پایگاه‌های داده رابطه‌ای، NoSQL و گراف. پایگاه داده‌های رابطه‌ای عموماً برای ساختار و سازگاری عالی هستند، در حالی که پایگاه‌های داده NoSQL که توسعه سریع را امکان‌پذیر می‌کنند، به گونه‌ای طراحی شده‌اند که انعطاف‌پذیرتر باشند.