چگونه و چرا Redis را در Docker اجرا کنیم

DevKinsta به شما امکان می دهد یک سایت وردپرس را به پایگاه داده Redis متصل کنید. با DevKinsta، افزونه Redis به‌عنوان یک حافظه پنهان شی برای ماندگاری داده‌ها در چندین بارگذاری صفحه، یکپارچه کار می‌کند. این بدان معناست که با استفاده از افزونه Redis، می‌توانید از کش برای استفاده مجدد از اشیاء به جای پرس و جوی مداوم از پایگاه داده MySQL استفاده کنید.

در ظرف، از CLI برای اجرای دستورات استفاده کنید. توجه داشته باشید که Redis به طور خودکار میزبان های Docker را نصب می کند. برای استفاده از Redis-CLI، تایپ کنید: redis-cli.

از Redis CLI برای اجرای دستورات Redis استفاده کنید
از Redis CLI برای اجرای دستورات Redis استفاده کنید

Docker به شما این امکان را می دهد که هر بار کاری کانتینری را در هر محیطی به طور قابل اعتماد اجرا کنید. Redis در Docker قابل اعتماد است زیرا کانتینرهای Docker به طور دوره‌ای از تصویر کانتینر عکس می‌گیرند و به شما امکان می‌دهند در صورت خرابی یا خرابی پایگاه داده به این عکس‌های فوری برگردید. همچنین می توانید با نصب دایرکتوری حاوی فایل پایگاه داده Redis در داخل ظرف، یک حجم داکر ایجاد کنید.

پس از ایجاد حساب کاربری، وارد Docker Hub شوید و آخرین نسخه Docker Desktop سیستم عامل خود را دانلود کنید.

صفحه دانلود برای Docker Desktop با گزینه هایی برای سیستم عامل ها.
صفحه دانلود داکر

Docker محیط‌ها را برای برنامه‌ها و سرویس‌های در حال اجرا در داخل کانتینرها جدا می‌کند. جداسازی به این معنی است که می توانید تصاویر Redis را بسته بندی، بسازید و ارسال کنید که بدون توجه به سیستم عامل میزبان کار می کنند، که توسعه و اجرای برنامه های Redis را در داخل Docker آسان می کند. علاوه بر این، Docker Desktop راه اندازی یک محیط توسعه محلی سازگار را ساده می کند، که به ویژه برای تیم های بزرگ مفید است.

امنیت:

get myKey
درج و بازیابی داده ها از Redis
درج و بازیابی داده ها از Redis

با یک آزمایش رایگان میزبانی برنامه یا میزبانی پایگاه داده ما شروع کنید. برنامه های ما را بررسی کنید یا با فروشندگان صحبت کنید تا بهترین مناسب خود را پیدا کنید.Compose ابزاری برای تعریف و اجرای برنامه‌های Docker چند کانتینری با استفاده از فایل‌های YAML است که از آن برای پیکربندی سرویس‌های برنامه استفاده می‌کنید.

مثلا:

Redis یکی از محبوب ترین تصاویر Docker در رجیستری Docker است که بیش از یک میلیارد دانلود دارد. دلیل کانتینری کردن برنامه های Redis دریافت مزایای Docker و پشتیبانی جامعه برای رایج ترین موارد استفاده Redis است.

سپس داده ها را در پایگاه داده وارد کنید. از Redis استفاده کنید SET فرمان برای انجام این کار، تایپ کنید SET <key> <value>.

Docker برای اکثر سیستم عامل ها و برنامه های مبتنی بر یونیکس و ویندوز در دسترس است. از آنجایی که از کانتینرها برای جداسازی نرم‌افزار از محیط آن استفاده می‌کنید تا مطمئن شوید که با همه سیستم‌ها، برنامه‌ها و سرویس‌های Redis همیشه با وجود زیرساخت اجرا می‌شوند.

قابلیت اطمینان

Redis چندین مزیت دارد. محبوب ترین کاربردهای آن عبارتند از:

برای بدست آوردن مقدار کلید، اجرا کنید get. این مقدار را برمی گرداند. سپس با تایپ کردن، پایگاه داده Redis خود را کنترل کنید MONITOR.

پایگاه داده Redis را مانیتور کنید
پایگاه داده Redis را مانیتور کنید

حجم داکر به ایمن نگه داشتن کانتینر از هرگونه از دست دادن تصادفی داده کمک می کند. با این حال، یک اخطار این است که حجم های Docker شامل عکس های فوری نیست. شما باید به صورت دستی داده ها را در فایل پایگاه داده Redis خود به صورت دوره ای ذخیره یا پشتیبان بگیرید.

نحوه استفاده از Redis با Docker

برای تأیید اینکه تصویر Redis به درستی نصب شده است، یکی از دستورات زیر را اجرا کنید:

تصویر Redis Docker دارای یک جامعه منبع باز است که اسناد واضحی را ایجاد و نگهداری می کند. و برای تکمیل آن، Docker بسیار قابل اعتماد است و استفاده آسان و انعطاف پذیری را امکان پذیر می کند.

راحتی در استفاده

اگر به‌طور پیش‌فرض هیچ درایوری را مشخص نکنید، داکر از درایور پل برای ایجاد یک شبکه جدید استفاده می‌کند، زیرا هنگام نصب Docker Engine، درایور پل را به‌طور خودکار ایجاد می‌کند. با این حال، اگر یک کانتینر Docker را با دستور Docker run اجرا کنید، از این شبکه استفاده نخواهد کرد.

این مقاله به شما می آموزد که چگونه از این دو فناوری منبع باز به طور موثر استفاده کنید. همچنین به این موضوع می‌پردازد که چرا اجرای خوشه‌های Redis در داخل کانتینرهای Docker حیاتی است و مزایا و مزایای انجام این کار در مقایسه با اجرای خوشه‌های Redis روی ماشین‌های مجازی یا سرورهای فلزی خالی.

کاربردهای مختلف Redis

Redis یک پایگاه داده در حافظه بسیار در دسترس است. ذخیره‌سازی داده‌های کلیدی-مقدار پایدار آن برای استفاده‌های متعدد با دسترسی بالا ایده‌آل است.

در مورد امنیت، می‌توانید آسیب‌پذیری‌های امنیتی را با استفاده از Synk، ابزاری که امنیت تصاویر Docker را مشاهده می‌کند، بررسی و اسکن کنید. و در مورد انعطاف پذیری، Docker برای اکثر سیستم عامل ها و برنامه های کاربردی مبتنی بر یونیکس و ویندوز کار می کند. این انعطاف‌پذیری به این معنی است که برنامه‌ها یا سرویس‌های داکر شده یا کانتینری شده همیشه بدون در نظر گرفتن سیستم‌عامل اجرا می‌شوند.

می‌توانید آسیب‌پذیری‌های امنیتی را با Redis در داخل یک کانتینر اسکن کنید. داکر از Snyk استفاده می‌کند، ابزاری که دید ایمنی تصاویر داکر را فراهم می‌کند. ظروف Docker را اسکن می کند و جزئیات و اصلاح را در صورت وجود تصاویر خراب ارائه می دهد. داکر همچنین می‌تواند یک صورتحساب نرم‌افزاری مواد (SBOM) برای اسکن تمام وابستگی‌های مورد استفاده در ساخت تصاویر کانتینر ایجاد کند، اگرچه هنوز آزمایشی است.

انعطاف پذیری

با توجه به اینکه همه چیز همانطور که انتظار می رود کار می کند، مرحله بعدی این است که تأیید کنید سرور Redis شما که در داخل Docker اجرا می شود آماده پذیرش اتصالات است. برای انجام این کار، استفاده کنید docker logs.

بررسی کنید که تصویر Redis در داخل کانتینر Docker اجرا می شود
بررسی کنید که تصویر Redis در داخل کانتینر Docker اجرا می شود
docker run --name my-redis-container -d redis
تصویر Redis را از Docker Hub با نام my-redis-container اجرا کنید
تصویر Redis از Docker Hub با نام my-redis-container

تفاوت این است که شبکه های پل بر روی یک نصب موتور Docker جدا شده اند، در حالی که شبکه های همپوشانی چندین میزبان Docker را در بر می گیرند که هر کدام یک موتور را اجرا می کنند.

docker images

خلاصه

با این حال، می‌توانید مزایای Redis را با کانتینر کردن آن بیشتر کنید.

Redis در داخل ظرف بهتر است! 💯 یاد بگیرید که چگونه از Redis & Docker به طور موثر استفاده کنید و مزایای کانتینری کردن برنامه های Redis خود را باز کنید – همه در این پست ⬇️برای توییت کلیک کنید

در مرحله بعد، باید یک پایگاه داده ایجاد کنید زیرا برای اجرای دستورات روی سرور به راهی برای اتصال به ظرف Redis نیاز دارید. برای انجام این کار، تایپ کنید: docker exec -it bash. می توانید از نام کانتینر و شناسه کانتینر به جای یکدیگر استفاده کنید.

به نمونه ظرف Redis متصل شوید
به نمونه ظرف Redis متصل شوید.

Redis در داخل یک ظرف بهترین است

نوع:

در نهایت، با تایپ کردن، از اجرای ظرف Redis جلوگیری کنید docker stop.

دستور توقف اجرای کانتینر Docker را اجرا کنید
دستور توقف اجرای کانتینر Docker را اجرا کنید

Redis با DevKinsta

اکنون که تأیید کردید که کانتینر Docker شما آماده و در حال اجرا است، می توانید کانتینر را به شبکه اضافه کنید. نوع: docker network connect .

یک کانتینر داکر را به شبکه داکر ایجاد شده اضافه کنید
یک کانتینر داکر را به شبکه داکر ایجاد شده اضافه کنید

سپس با تایپ کردن، یک پایگاه داده در سرور Redis خود انتخاب کنید select. اگرچه پایگاه داده پیش فرض است 0، انتخاب کنید db 1.

یک پایگاه داده Redis خاص را انتخاب کنید
یک پایگاه داده Redis خاص را انتخاب کنید

از سوی دیگر، Docker ابزاری برای کانتینری کردن برنامه‌ها و سرویس‌ها، جداسازی محیط‌های آن‌ها و اجازه اجرای جداگانه به آن‌ها است. شما می توانید از Docker به عنوان یک مدیر بسته برای برنامه ها و خدمات با تمام وابستگی ها، پیکربندی ها، اسکریپت ها و غیره استفاده کنید. یک اسکریپت به نام Dockerfile در داخل کانتینر Docker قرار می گیرد و به شما اجازه می دهد ظرف را به عنوان یک موجودیت واحد مستقر کنید.

ابتدا Docker را روی سیستم عامل خود نصب کنید. در صورت تمایل، به Docker Hub بروید و یک حساب کاربری ایجاد کنید. برای ایجاد و انتشار تصاویر خود به یک حساب کاربری نیاز دارید.

فرم ثبت نام داکر هاب
داکر هاب

این باعث می شود که برنامه بار بیشتری را مدیریت کند و به طور موثر مقیاس بندی کند. برای استفاده از افزونه Redis در وب سایت خود، این پست را بررسی کنید.

Redis + Docker = کبریت ساخته شده در بهشت! 🤩 در اینجا به این موضوع می پردازیم که چرا کانتینری کردن برنامه Redis راه حلی است و چگونه می توان از آن حداکثر استفاده را کرد. 👇برای توییت کلیک کنید

برای دریافت همان کلید، تایپ کنید:

در نهایت، با خروج از CLI، سرور Redis را متوقف کنید. تایپ کنید exit دو بار برای خروج از CLI و Redis.

از Redis CLI خارج شوید
از Redis CLI خارج شوید

اکنون که شبکه دارید، نصب Redis در داخل کانتینر Docker در مرحله بعدی قرار دارد. برای انجام این کار، تایپ کنید: docker pull redis.

تصویر Redis را از داکر هاب بیرون بکشید
تصویر Redis را از داکر هاب بیرون بکشید

اکنون می توانید یک شبکه ایجاد کنید. توجه داشته باشید که درایور داکر از پل یا درایورهای شبکه داخلی داخلی برای ایجاد شبکه داکر استفاده می کند. همچنین می توانید یک درایور شبکه شخص ثالث را نصب و استفاده کنید.

می‌توانید یک Dockerized Redis را اجرا کنید تا با استفاده از کد زیر تأیید کنید که Docker Engine فعال و فعال است. این مثال تصویر Redis را از Docker Hub اجرا می کند و نام گذاری می کند my-redis-container.

پس از دانلود و راه اندازی DevKinsta، Docker Desktop را به عنوان یک وابستگی نصب کنید که از آن برای ایجاد فایل های محیط محلی در داخل یک کانتینر استفاده می کند. با این تنظیمات، می توانید افزونه Redis را در Devkinsta پیکربندی کنید.

docker --version
نسخه نصب شده Docker را بررسی کنید
نسخه داکر نصب شده است

از آنجایی که شما تصویر را به صورت محلی ندارید، داکر تصویر Redis را از داکر هاب می کشد.

برای قرار دادن فروشگاه Redis خود در داخل یک ظرف داکر، باید داکر را در محیط هدف داشته باشید. دستورالعمل های زیر به شما نشان می دهد که چگونه Docker را در ویندوز نصب کنید.

پس از مراحل نصب، به پنجره ترمینال خود بروید تا ببینید آیا Docker Engine آماده اجرا است و دستور زیر را وارد کنید:

همه برنامه ها، پایگاه های داده و سایت های وردپرس خود را به صورت آنلاین و زیر یک سقف دریافت کنید. پلت فرم ابری پر از ویژگی ها و عملکرد بالا ما شامل موارد زیر است:

  • راه اندازی و مدیریت آسان در داشبورد MyKinsta
  • پشتیبانی تخصصی 24 ساعته
  • بهترین سخت افزار و شبکه Google Cloud Platform که توسط Kubernetes برای حداکثر مقیاس پذیری ارائه شده است
  • یک ادغام Cloudflare در سطح سازمانی برای سرعت و امنیت
  • مخاطبان جهانی با حداکثر 35 مرکز داده و 275 PoP در سراسر جهان به دست می‌آیند

این شما را به پورت پیش فرض Redis در میزبان محلی متصل می کند. نوع: ping، و پاسخ باید باشد pong.

تست کنید تا ببینید آیا اتصال Redis فعال است یا خیر
تست کنید تا ببینید آیا اتصال Redis فعال است یا خیر

به علاوه، Redis می‌تواند از انواع داده‌ها و ساختارهای متعدد پشتیبانی کند، که آن را برای استفاده به عنوان لایه پایگاه داده اولیه و ثانویه برای برنامه‌ها مناسب می‌سازد. همچنین از لیست ها، جریان ها، هش ها، مجموعه ها و غیره پشتیبانی می کند.

استفاده از Docker و افزونه Redis با DevKinsta آسان است، که وقتی یک سایت وردپرس داکر شده را به صورت محلی راه اندازی می کنید، می چرخد. DevKinsta و افزونه Redis را بررسی کنید تا امروز قدرت Redis را در Docker دریافت کنید.


بنابراین، افزونه Redis برای DevKinsta می تواند به عنوان منبع ثانویه استفاده شود، بارگذاری روی پایگاه داده اولیه را کاهش دهد، زمان پاسخگویی را افزایش دهد و برنامه را سریعتر کار کند.

اکنون بررسی کنید که Redis در کانتینر در حال اجرا است. برای انجام این کار، تایپ کنید: docker ps.

بررسی کنید که Redis در یک کانتینر فعال و فعال است
بررسی کنید که Redis در یک کانتینر فعال و فعال است
docker network create -d bridge kinsta-demo-network
یک شبکه Docker جدید با درایور پل ایجاد کنید
شبکه داکر با راننده پل

می‌توانید از راهنمای وب‌سایت Docker برای یک سیستم‌عامل مبتنی بر یونیکس یا یونیکس پیروی کنید. پس از نصب و پیکربندی، می توانید یک شبکه در داخل کانتینر Docker خود ایجاد کنید. سپس می توانید Redis را نصب کرده و یک پایگاه داده ایجاد کنید. در نهایت، می توانید عملیاتی را در پایگاه داده Redis خود انجام دهید.

سپس تایپ کنید: docker-compose --version.

نسخه Compose نصب شده با Docker را بررسی کنید
نوشتن با Docker نصب شده است
SET mykey "Hello"
docker run -it –name dev_kinsta_redis_container -d redis
ظرف Docker را ایجاد و اجرا کنید
کانتینر داکر

اکنون، می‌توانید Docker Desktop را باز کنید تا تأیید کنید که تصویر Redis را کشیده است. در داشبورد، کلیک کنید تصاویر در پانل سمت چپ

بررسی کنید که تصویر Redis شما از Docker Desktop بالا و در حال اجرا باشد
Docker Desktop

اجرای Redis در داخل کانتینر Docker مزایای زیادی دارد. این یک محیط سندباکس برای برنامه های شما ارائه می دهد، بنابراین دیگر لازم نیست به پلتفرمی که برنامه های خود را در آن مستقر می کنید اهمیت دهید. علاوه بر این، Docker سهولت استفاده، انعطاف پذیری و قابلیت اطمینان بالا را امکان پذیر می کند.

docker image ls
تصاویر Docker موجود را در ترمینال کاربر فهرست کنید
تصاویر Docker موجود در ترمینال کاربر

بعد، ظرف Redis را ایجاد و راه اندازی می کنید. برای این کار دستور زیر را اجرا کنید: